Długie i mocne rzęsy w 8 tygodni – Christian Laurent – Luksusowy wymiar piękna
Close

Długie i mocne rzęsy w 8 tygodni

CHRISTIAN LAURENT ART LASH – artyzm w pielęgnacji rzęs

Kanony piękna na przestrzeni wieków ulegały dynamicznym zmianom. Niezależnie od tego, czy obowiązujący wzorzec idealnej urody zakładał ciemną czy jasną karnację, krągłe kształty czy szczupłą sylwetkę, brwi gęste i wyraziste czy też wąskie i delikatne – jeden element niezmiennie pozostaje synonimem piękna:

długie, gęste i mocne rzęsy.

Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w jej oczach – mawiała Audrey Hepburn. Wyraźna oprawa oczu, ozdobiona uwodzicielskim wachlarzem długich, grubych, lecz wciąż naturalnych rzęs – oto marzenie wielu kobiet. W jaki sposób uzyskać trwały efekt bez uciążliwych zabiegów doklejania sztucznych włosków, które często osłabiają nasze rzęsy i przyspieszają ich wypadanie?

NOWOCZESNE SPOSOBY NA NATURALNIE WYDŁUŻONE I WZMOCNIONE RZĘSY

Innowacyjne rozwiązania nowoczesnej kosmetyki wykorzystują w tym celu działanie zaawansowanych składników aktywnych o potwierdzonej skuteczności. Jedną z takich substancji jest bimatoprost – związek chemiczny, który pierwotnie był wykorzystywany w celach leczniczych, a jedną z jego pobocznych właściwości okazało się pobudzanie wzrostu i wzmacnianie koloru rzęs. Mechanizm jego działania polega na przedłużaniu fazy aktywnego wzrostu włosa (fazy anagenu). Dzięki temu rzęsy wydłużają się, stają się grubsze i ciemniejsze. Pierwsze efekty działania odżywki można zauważyć już po kilku tygodniach. Bimatoprost jest obecnie składnikiem popularnych, profesjonalnych odżywek do rzęs.

Czy stosowanie bimatoprostu jest bezpieczne?

Mając na uwadze bezpieczeństwo stosowania bimatoprostu, w odżywkach do rzęs wykorzystuje się znacznie mniejsze stężenie tej substancji niż w preparatach leczniczych. Zastosowanie bimatoprostu w kosmetykach było obiektem badań amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i bezpieczeństwo jego stosowania w celach kosmetycznych zostało zatwierdzone.

CHRISTIAN LAURENT ART LASH LUKSUSOWE SERUM STYMULUJĄCE WZROST RZĘS to innowacyjny kosmetyk, rekomendowany kobietom, które chciałyby uzyskać naturalny efekt długich, grubych i gęstych rzęs. Już po kilku tygodniach systematycznej aplikacji rzęsy stają się wyraźnie wydłużone, zagęszczone i pogrubione.

Serum wykorzystuje unikalne połączenie wyselekcjonowanych składników aktywnych, takich jak: BIMATOPROST – intensywnie stymulujący wzrost rzęs, BIOTINOYL TRIPEPTIDE –kondycjonujący włókna i cebulki oraz EKSTRAKT Z GRANATU, który zapewnia głębokie nawilżenie, odżywienie, chroni i wzmacnia kolor rzęs.

Jak aplikować serum?

Aplikacja serum jest bardzo podobna do nakładania eyelinera: na czystą i suchą skórę powiek wzdłuż linii górnych rzęs poprzez jedno pociągnięcie aplikatora. Serum najlepiej stosować na noc. Nie wolno aplikować serum na spojówki oka ani na dolną linię rzęs. Serum stosuje się codziennie, aż do uzyskania pożądanego efektu, a następnie w celu potrzymania go 2-3 razy na tydzień.

Serum zostało przebadane pod względem bezpieczeństwa zarówno oftalmologicznie jak i dermatologicznie. Należy jednak pamiętać, że aplikacja wszelkich preparatów na okolicę oka powinna być ostrożna i przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z ulotką.

Serum ART LASH od Christiana Laurenta spełni marzenie wielu kobiet o spojrzeniu hipnotyzującym pięknymi, długimi, naturalnymi rzęsami. Jest to produkt, który udowadnia, że nowoczesna kosmetyka potrafi skutecznie i bezpiecznie wykorzystywać właściwości zaawansowanych składników, by umożliwić kobietom profesjonalną pielęgnację, dostoswaną do ich potrzeb.

Lek. med. Bożena Bierzniewska
Specjalista Dermatolog