Zapach prosto z Grasse – Christian Laurent – Luksusowy wymiar piękna
Close

Zapach prosto z Grasse

Czytając „Pachnidło” Patricka Süskinda przenosimy się w piękny, ale zarazem okrutny świat perfum. Powieść opisuje sposoby pozyskiwania naturalnych aromatów oraz zdradza jak powstawały te najpiękniejsze mieszanki nut zamknięte potem we flakonach. Akcja „Pachnidła”, a potem filmu na podstawie powieści, toczy się w Grasse – światowej stolicy perfum. To francuska miejscowość, położona w departamencie Alp Nadmorskich. Mieszczą się tam szkoły dla „nosów” (ekspertów, którzy tworzą zapachy) oraz wytwórnie perfum – Galimard Parfumeur (od 1747 r.), Molinard Parfumeur (od 1849 r.) i Fragonard Parfumeur. W tej ostatniej, produkcja zapachów zaczęła się w 1926 rok, dzięki Jeanowi-Honore’owi Fragonardowi – francuskiemu malarzowi, i trwa do dzisiaj.

Moc zapachu w kosmetykach Christian Laurent

To co łączy słynną stolicę perfumiarstwa z marką to… właśnie zapach. Eleganckie oraz nowoczesne nuty kwiatowo-owocowe zawarte w kremach do twarzy oraz mleczku do ciała, powstają właśnie w Grasse. Nosem odpowiedzialnym za kompozycje zapachowe produktów marki Christian Laurent jest Alice Lavenat – ekspertka określona „najbardziej utalentowanym młodym perfumiarzem 2014”. Dlatego stosując kosmetyki do ciała i twarzy marki Christian Laurent nie tylko mocno pielęgnujesz skórę, ale również otulasz ją pięknym zapachem, który może stać się Twoimi perfumami na co dzień albo podkreślać Twoją ulubioną kompozycję zamkniętą w szklanym flakonie.

Piramidy zapachowe w kremach do twarzy i satynowym mleczku do ciała

Krople perfum zostały dodane m.in. do infuzyjnych kremów do twarzy na dzień i na noc. Każda z kropli, tak jak w świecie perfumiarstwa, dzieli się na nuty bazowe, nuty serca oraz nuty głowy. Te ostatnie wyczuwasz jako pierwsze, gdy po kilku minutach dochodzą nuty serca, a na samym końcu uwalniają się aromaty głębi (bazy). W wersji kremu wypełniającego zmarszczki, dedykowanego paniom 45+, w tym odbudowującym gęstość skóry dla kobiet 55+ oraz w redukującym głębokie załamania skóry (65+) wyczujesz kwiatowo-owocowy aromat. Zaczynając od głowy kompozycji, znajdują się w niej nuty maliny oraz zapach zielonych liści, serce perfum to lilia, magnolia i róża. Bazowe komponenty to piżmo i drewno, które są idealnym tłem dla nut głowy i serca.

Aktywny krem regenerująco-wzmacniający na noc ma nie tylko za zadanie dogłębnie odżywić skórę podczas snu. Jego zapach ukoi Twoje zmysły i pomoże Ci zasnąć. Wszystko to za sprawą połączenia zmysłowych aromatów. Zapach kremu na noc bazuje na nutach wanilii i ambry, które troszczą się o ciepło woni. Aromaty serca to pelargonia, cytryna, róża i fiołek, które otulą Cię spokojem oraz pomogą wyciszyć. Nuty głowy zaś to grejpfrut, melon, ananas oraz jabłko, których zapach działa relaksująco.

Po spokojnie przespanej nocy, podczas porannej pielęgnacji nie zapominaj o silnym nawilżeniu skóry. Pomoże Ci w tym satynowe mleczko nawilżające do ciała ze złotym pyłem 24K marki Christian Laurent. Po aplikacji warstwy kosmetyku, skóra stanie się miękka w dotyku oraz rozświetlona. Dzięki zawartym w formule aromatom, całe ciało otuli zapach mieszanki nut drzewa sandałowego, ambry, jaśminu, lilii, świeżej trawy i mandarynki. Takie pachnące połączenie rozbudzi Cię i pozytywnie nastawi na cały dzień.