Płyny micelarne

Ustaw kierunek malejący
Wszystkie filtry

PŁYNY MICELARNE 

 

Płyny micelarne to kosmetyki, których możesz używać niezależnie od rodzaju cery. Łagodnie i skutecznie zmywają makijaż i zanieczyszczenia. Przygotowują Twoją cerę do kolejnych etapów pielęgnacji. Płyny micelarne od Christian Laurent świetnie radzą sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Z ich pomocą możesz oczyścić całą skórę lub po prostu usunąć resztki makijażu z oczu i ust przed umyciem twarzy np. żelem.  

 

Jak działają płyny micelarne? 

 

Płyny micelarne wykorzystują działanie miceli, czyli mikroskopijnych cząsteczek, które niczym magnes przyciągają zanieczyszczenia. Każdy micel składa się z dwóch części. Jednak przyciąga zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach, a druga rozpuszczalne w wodzie. Dzięki temu płyny micelarne radzą sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń na skórze. Skutecznie usuwają nie tylko makijaż, ale również nadmiar sebum. Mimo wodnistej formuły nie wymagają wielokrotnego tarcia skóry, dlatego świetnie sprawdzają się w nawet przy cerach wrażliwych.  

 

Jak poprawnie stosować płyny micelarne? 

 

Płyny micelarne to ten rodzaj kosmetyków, których poprawne użycie budzi wątpliwości. Wybierając płyn micelarny jako preparat do oczyszczania skóry, pamiętaj, że to nadal detergent, podobnie jak inne typy zmywaczy. To oznacza, że po przetarciu skóry płatkiem nasączonym płynem trzeba skórę opłukać wodą. Środki powierzchniowo-czynne pozostawiane regularnie na twarzy mogą uwrażliwić skórę. Po zmyciu skóry płynem micelarnym możesz również zastosować żel myjący, szczególnie jeśli Twoja cera jest tłusta czy skłonna do wyprysków.  

 

Który płyn micelarny wybrać? 

 

W naszej ofercie znajdziesz aż cztery płyny micelarne z różnymi składnikami aktywnymi. Są skomponowane tak, by skutecznie i łagodnie oczyszczać każdy rodzaj cery. Cerom wrażliwym polecamy płyn z kompleksem 4 herbat, zmęczonym i niedotlenionym płyn z wodą termalną i aktywnym tlenem, a cerom dojrzałym ten z ekstraktami z róży i królewskiej peonii.

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie ponownie dostępny w magazynie.