Demakijaż

Ustaw kierunek malejący
Wszystkie filtry

DEMAKIJAŻ I OCZYSZCZANIE TWARZY  

 

Każdego dnia nasza twarz potrzebuje dokładnego oczyszczenia. Makijaż, nadmiar sebum, osadzające się na skórze drobinki zanieczyszczeń wymagają skutecznego usunięcia, w przeciwnym wypadku ryzykujemy zapychaniem porów i pojawieniem się podrażnień. Codzienny demakijaż i oczyszczanie twarzy są podstawowym krokiem w każdej pielęgnacji.  

 

JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ DEMAKIJAŻ I OCZYSZCZANIE TWARZY? 

 

W pierwszej kolejności należy usunąć makijaż, zwłaszcza z oczu i ust. W tym celu świetnie sprawdzą się płyny micelarne, dzięki którym łagodnie pozbędziesz się resztek tuszu czy pomadki. Wiele z nich świetnie radzi sobie również z preparatami wodoodpornymi. Wystarczy, że nasączysz płatek kosmetyczny płynem i przyłożysz go na chwilę do oczyszczanego miejsca, by rozpuścił kosmetyk.

 

Po usunięciu makijażu należy dokładnie umyć twarz. W tym celu rekomendujemy użycie żelu, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się nadmiaru sebum i przygotujesz skórę do przyjmowania składników aktywnych. Pamiętaj, by demakijaż i oczyszczanie twarzy wykonać z uwagą i dokładnie.  
Na Twojej skórze nie powinny pozostawać resztki preparatów, które mogą ją podrażniać.  

 

JAK DOBRAĆ PŁYN MICELARNY  

 

W wyborze płynu kieruj się potrzebami Twojej cery. Płyny micelarne mogą zawierać różne składniki aktywne, dostosowane do różnych typów skór. Ekstrakty ziołowe lepiej sprawdzą się w oczyszczaniu cery tłustej, wyciągi kwiatowe natomiast pokochają skóry suche i wrażliwe. Zwróć uwagę na to, czy dany płyn jest rekomendowany do demakijażu i oczyszczania twarzy z kosmetyków wodoodpornych. W przeciwnym wypadku konieczne będzie wielkokrotne pocieranie skóry, a żadna cera tego nie lubi.   

 

DEMAKIJAŻ I OCZYSZCZANIE TWARZY A PEELING 

 

Peelingi to preparaty, które umożliwiają nam głębsze oczyszczenie twarzy. Ponieważ ich celem jest złuszczenie martwego naskórka, nie powinny być stosowane zbyt często. Jeśli Twoja cera przetłuszcza się i łatwo zanieczyszcza, polecamy stosowanie peelingów 1-2 razy w tygodniu. Jeśli jest raczej sucha i delikatna sięgaj po peeling raz na 10-14 dni.