Kremy i maseczki do pielęgnacji twarzy

Ustaw kierunek malejący
Strona
Wszystkie filtry

KREMY I MASECZKI DO PIELĘGNACJI TWARZY

  

Kremy i maseczki do pielęgnacji twarzy to kosmetyki, które dla większości z nas są podstawowymi elementami w dbaniu o cerę. Stosujemy je codziennie, by nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę. Mogą działać na wiele sposobów i aktywnie wspierać naturalne funkcje skóry.  

 

Czym różnią się kremy i maseczki do pielęgnacji twarzy? 

 

Choć mogą pełnić podobne funkcje i mieś zbliżone formuły, to jednak kremy i maseczki do pielęgnacji twarzy mają inne zastosowania. Kremy to produkty codziennego użytku, których rolą jest utrzymanie skóry w dobrej kondycji i jej ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Maseczki do pielęgnacji twarzy to kosmetyki o bardziej intensywnym działaniu, dostarczające skórze silniejszej dawki składników aktywnych w krótszym czasie. Kremy to emulsje o lżejszej lub cięższej konsystencji. Maski mogą mieć różne formy – od emulsji przez glinki po maseczki w płachcie. Kremy do pielęgnacji twarzy stosujemy rano i wieczorem. Po maseczki sięgamy zazwyczaj raz lub kilka razy w tygodniu.  

 

Jak prawidłowo stosować kremy do pielęgnacji twarzy? 

 

Przed nałożeniem kremu zawsze należy dokładnie oczyścić skórę. W tym celu możesz wybrać jeden z naszych płynów micelarnych lub żel do mycia twarzy.  Po umyciu Twoja skóra jest gotowa na przyjęcie składników kosmetyku. Nałóż krem i wmasuj go okrężnymi ruchami aż do wchłonięcia. Jeśli to pielęgnacja poranna możesz teraz wykonać makijaż, zaczynając od nałożenia ulubionego podkładu.  

 

Czy potrzebuję osobnego kremu do pielęgnacji twarzy na noc? 

 

To zależy. W większości przypadków kremy do pielęgnacji twarzy nadają się do stosowania zarówno na dzień, jak i na noc. Wyjątek stanowią kremy, w których zastosowano filtry przeciwsłoneczne. Taki krem jest typowym kosmetykiem na dzień i wtedy do wieczornej pielęgnacji potrzebujesz innego preparatu. Dobrze wybrać taki, który dodatkowo nawilży i zregeneruje Twoją skórę.  

 

Jak stosować maseczki do pielęgnacji twarzy?  

 

Przed nałożeniem maseczki do pielęgnacji twarzy dokładnie oczyść skórę. Dobrze jest również wykonać peeling. Jeśli stosujesz maskę więcej razy w tygodniu, peeling wykonaj tylko raz. Nałóż maskę na całą twarz, szyję i dekolt i odczekaj określony czas. Usuń jej pozostałości wacikami zwilżonymi ciepłą wodą. Teraz zastosuj krem.  

 

Jak wybrać kremy i maseczki do pielęgnacji twarzy?  

 

Zawsze kieruj się aktualnymi potrzebami Twojej cery. Jeśli nie jesteś pewna, na co postawić, kosmetyki o działaniu nawilżającym i regenerującym będą odpowiednim wyborem. By ułatwić Ci decyzję, w naszym sklepie znajdziesz preparaty dostosowane do Twojego wieku. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest kondycja skóry. Jeśli czujesz, że potrzebujesz intensywniejszej pielęgnacji, możesz wybrać krem przeznaczony dla cery nieco starszej. Możesz też sięgnąć po jedno z naszych serum